Categories: SocialUltima ora

Senseiul pedofil, 12 ani la zdup

Antrenorul de karate Dan Pârvan, care a întreţinut relaţii sexuale orale cu două fetițe de 9 şi 10 ani, a recunoscut toate acuzațiile, astfel că procesul lui s-a încheiat chiar la primul termen. El a fost condamnat la 12 ani de închisoare pentru viol asupra unei persoane care nu a împlinit vârsta de 15 ani şi corupţie sexuală.

Dan Ioan Pârvan a vrut să beneficieze de reducerea pedepsei, astfel că a recunoscut toate acuzațiile pe care i le-au adus procurorii. Senseiul pedofil a primit 12 ani de închisoare.

Avocaţii victimelor au cerut despăgubiri de 300.000 euro. Tribunalul Timiş a decis însă ca Pârvan să plătească despăgubiri de 50.000 euro pentru fiecare victimă şi 10.000 euro pentru fiecare membru al familiei celor două fetița. Sentința nu este definitivă.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

PNL a găsit, în sfârşit, un ministru pentru Educaţie: Mihai Dimian, rector al Universității din Suceava

Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…

O oră ago

Viceprimarul Lațcău explică modul de lucru din Piața Traian: ”Nu vom interveni peste tot simultan, dar nici nu vom lucra pe tronsoane foarte mici”

Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…

2 ore ago

Rețeaua de apă și canalizare din comuna Șag, progres substanţial în zece ani

În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…

4 ore ago

CONVOCARE ADUNAREA GENERALĂ A MEMBRILOR FILIALEI CECCAR TIMIȘ

Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…

4 ore ago

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

7 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

8 ore ago