Afacerist de Top 300, sponsor la Politehnica Timisoara

Transparenţa este la ea acasă la Politehnica Timişoara. Suporterii formaţiei din campionatul judeţean au iniţiat un proiect unic în România, care are la bază strângerea de cotizaţii de la suporteri şi sponsori, începând cu luna august.

Casa de schimb valutar Tabrizi este unul din cei doi sponsori care au înţeles demersul suporterilor şi au decis să sprijine Politehnica Timişoara. Până în 1 noiembrie, Casa de schimb Tabrizi a sponsorizat echipa de fotbal a Politehnicii cu 1.600 de lei.

Patronul acesteia este Ahmad Jabri Tabrizi, om de afaceri timişorean aflat pe locul 198 în Top 300 realizat de revista Capital. ultimul clasament Top Capital. Tabrizi este în relații cordiale cu președintele PDL Timiș, Constantin Ostaficiuc.

Totuşi, grosul banilor vine din partea suporterilor timişoreni, care au cotizat cu aproximativ 20.000 de lei, din totalul de 31.350,71 lei. Din vânzarea de materiale promoţionale s-a adunat suma de 8.815 lei. Până în prezent, din suma adunată s-au cheltuit 17.305,64 lei, ceea ce arată că Politehnica este pe plus la capitolul financiar. (sursa foto: www.adevarul.ro)

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

Nicolae Robu „loveşte” năpraznic în „sorosişti” şi „şarlatanul” Dominic Fritz. Cu sondajele…

În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…

5 minute ago

Ambulatoriul Spitalului Clinic CF Timișoara, extrem de aglomerat. Peste 17.000 de persoane au beneficiat de investigații gratuite în 2025

De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…

29 de minute ago

Culiță Chiș a ajuns șef la Direcția de Drumuri a Consiliului Județean Timiș

Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…

32 de minute ago

CSM Lugoj, în scădere de formă! Eșec categoric acasă cu Voluntariul

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj nu se regăsește la acest început de an. După…

55 de minute ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 19 ianuarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 19.01.2026, unde se vor executa reparaţii…

5 ore ago

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

23 de ore ago