Categories: SocialUltima ora

Hoti de coroane, prinsi in cimitirul din Calea Lipovei / FOTO

Nici nu apucaseră bine să plece timișorenii care depuseseră coroane și aprinseseră lumânări de Ziua Morților, în cimitirul din Calea Lipovei, că hoții au trecut deja la atac. Doi dintre ei au fost săltați deja de polițiști.

Hoții au intrat în cimitir și, fără pic de jenă, s-au apucat să curețe mormintele de coroanele și florile depuse de familiile celor decedați. Ca să plece fără grijă cu prada, s-au gândit că, dacă le dau ceva și paznicilor, nu vor avea nicio problemă.

Oferta pentru paznici a fost de 50 de lei, dar aceștia n-au acceptat. Mai mult decât atât, au chemat și poliția. Până la sosirea oamenilor legii, unul dintre hoți s-a făcut nevăzut. Ceilalți doi, Constantin Gruia și Moise Stan, au fost însă ridicați și duși la Secția 5, pentru audieri. Ei reușiseră să fure nu mai puțin de 40 de coroane și doi saci de flori.

[nggallery id=1404]

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Unde se ia programat apa la început de săptămână: Jebel, Buziaș, Cărpiniș și alte localități

În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

2 ore ago

Studiu pe piața imobiliară timișoreană: mai sunt terenuri pentru construcții la 20 de euro pe metrul pătrat

Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…

5 ore ago

Începând de mâine, autobuzul M39 va avea capăt de linie la Foeni, nu la Otelec

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…

5 ore ago

Început bun, final cu emoții! Timișoara bate Tg. Jiu la un punct diferență

SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…

5 ore ago

La Muzeul Apei are loc evenimentul O lume într-o picătură

Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…

5 ore ago

Se reia seria acțiunilor din seria Banat Brunch

Organizația My Banat reia seria evenimentelor de cultură gastronomică locală Banat Brunch. Acestea vă oferă…

5 ore ago