Rodica Vlad a fost reținută miercuri dimineață, urmând să fie prezentată instanței cu propunere de arestare preventivă. Alături de ea, mai multe persoane așteaptă decizia Tribunalului Mehedinți, care va hotărî cine va sta după gratii în următoarea lună.
Conform DIICOT, prejudiciul cauzat bugetului de stat de rețeaua de evazioniști fiscali din care făcea parte și Rodica Vlad este de 7,5 milioane de euro, reprezentând impozit pe profit și TVA. Procurorii de la DIICOT – Biroul Teritorial Mehedinţi erau de mai multă vreme pe urmele rețelei specializate în evaziune fiscală şi spălare de bani. Peste 40 de persoane au fost duse la audieri la DIICOT Mehedinți.
La Tribunalul Mehedinți au fost prezentaţi, miercuri, cu propunere de arestare preventive, conform Pressalert, Romeo Bălan, Victor Cocoşatu, Dinu-Marian Iederan, Tiberiu Iliaş, Marius Macavei, Lelia Manda, Florin Mihai, Ioan Mihai, Nani Mihai, Ovidiu Raţiu și Rodica Vlad. Audierile continuă.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…