În perioada 30 noiembrie – 30 decembrie, Librăriile Cărtureşti organizează Micul târg de cadouri deştepte. Sunteți aşteptaţi aici cu o selecţie care cuprinde ultimele noutăţi din literatură, muzică şi film. În plus, dacă faceți comenzi on-line, primiți gratuit transportul.
Nu lipsesc din oferta lui Moș Crăciun „Toate bufniţele”, de Filip Florian, „Parabolele lui Iisus”, de Andrei Pleşu, dar nici cele „Cincizeci de umbre descătuşate ale lui Grey”, de E L James, alături de multă muzică bună și filme pe care vrei să le revezi alături de cei dragi, acasă.
Pentru a completa cadourile, va fi disponibilă o ofertă diversă de ceaiuri şi accesorii, vinuri, cărţi de bucate, delicatese, cărţi pentru copii, jocuri şi jucării. Veți putea cumpăra, de asemenea, decoraţiuni, globuri româneşti de sticlă şi podoabe lucrate manual din materiale naturale,. Toate cadourile cumpărate de la Târgul Cărtureştilor pot fi împachetate gratuit.
Cei care nu pot ajunge la Cărtureşti pot comanda online, beneficiind de transport gratuit la fiecare comandă, până pe 30 decembrie 2012. Mai multe detalii găsiți aici.
Defuncta A6, devenită între timp drum expres, care va lega Drobeta Turnu Severin și Lugoj,…
Mugur Preda a fost desemnat antrenorul anului, în ancheta organizată de Federația Română de Rugby.…
În 1914, chiar în mijlocul groazei Primului Război Mondial, s-a întâmplat ceva aproape de necrezut:…
Scrisoare pastorală la sărbătoarea Nașterii Domnului 2025 Iubiți frați și surori în Cristos! Să-L așteptăm,…
† IOAN Din mila lui Dumnezeu, prin grația Scaunului apostolic al Romei și voința Sinodului Bisericii…
† IOAN, Din mila lui Dumnezeu, Arhiepiscop al Timișoarei și Mitropolit al Banatului Iubitului nostru…