Categories: AdministratiePolitica

Popoviciu vrea sa fie portavocea lui Robu

Deputatul Alin Popoviciu vrea încă un job, așa că îi face o propunere nemaivăzută primarului Timișoarei. Democrat-liberalul se oferă să fie „vocea”  lui Nicolae Robu la București, în ceea ce privește proiectele importante ale urbei de pe Bega.

Lăsat cam cu buza umflată după redactarea proiectului de buget pentru 2013, unde marile proiecte ale Timișoarei nu se regăsesc nominal, primarul Nicolae Robu colecționează, de câteva zile, promisiuni, atât de la premierul Victor Ponta, cât și de la președintele PNL, Crin Antonescu.

Nicolae Robu a primit, joi, și o superofertă din partea deputatului Alin Popoviciu. Acesta i-a propus , nici mai mult, nici mai puțin, decât să-i fie primarului liberal… purtător de cuvânt la București! „Domnul Robu m-ar putea lua purtător de cuvânt la București. Să-l ajut eu în toate proiectele Timișoarei, mai mult decât toți parlamentarii USL de Timiș. Eu îl cunosc pe Victor Ponta mai bine decât mulți dintre ei”, a declarat Popoviciu.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

53 de minute ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

O oră ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

O oră ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

2 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

2 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

3 ore ago