Categories: Timp liber

Ultimele ore de patinaj, in Piata 700 / UPDATE: Patinoarul, inchis inainte de ora anuntata

Timişorenii iubitori de mişcare în aer liber mai au doar câteva ore pentru a se distra pe gheaţa din Parcarea 700. Patinoarul Parking Ice Arena se închide duminică seară, în jurul orei 21.30 UPDATE: Din păcate, cei care au vrut să profite de ultima zi de patinaj, mai ales copii, au avut parte de o surpriză neplăcută. În ciuda anunțului oficial, patinoarul a fost închis încă de la prânz.

Inaugurat pe 7 decembrie 2012, patinoarul a fost deschis la iniţiativa Primăriei Timişoara, cu sprijinul corporaţiei Continental. Gheaţa bună şi tarifele accesibile au atras, până acum, în jur de 10.000 de patinatori amatori, arena devenind neîncăpătoare pe durata vacanţei de iarnă.

După două luni și jumătate de funcționare, administratorii patinoarului au decis să pună punct acestei experiențe. Motivul îl reprezintă temperaturile foarte ridicate anunţate pentru următoarea perioadă, care fac imposibilă păstrarea gheţii în condiţii optime.

Share
Published by
Silvia Suciu

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

5 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

8 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

8 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

9 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

9 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

10 ore ago