Categories: Poli Timisoara

Puscariasii tund gazonul pe „Dan Paltinisanu”, subalternii lui Romeo Malac se relaxeaza!

Consiliul Judeţean Timiş are mai mulţi angajaţi care ar trebui să se ocupe de îngrijirea arenei „Dan Păltinişanu”, inclusiv de gazonul. Pentru că administratorul stadionului e foc de supărat că a fost sărit de la prime, subordonații lui nu fac nimic toată ziua, lăsând terenul de joc să se degradeze.

Surse din cadrul clubului Poli Timişoara spun că tot necazul pleacă de la supărarea lui Romeo Malac, angajat al CJ Timiș şi administrator al stadionului „Dan Păltinişanu”. Omul suferă cumplit pentru că nu a fost inclus pe lista celor care vor primi primă de obiectiv la finalul sezonului, dacă echipa va promova în primul eşalon. Asta, în condiţiile în care Romeo Malac este angajat al CJT, neavând nicio treabă cu actuala organigramă a lui Poli Timişoara.

Răspunsul lui Malac la „tupeul” oficialilor polişti de a-l sări din schemă de la prime a fost lăsarea în paragină a arenei „Dan Păltinişanu”. Cei opt subalterni ai lui Malac sunt cei mai bucuroşi, aceştia încingând în fiecare zi partide memorabile de table, lăsând să crească buruienile în tribune, dar şi gazonul, care necesită intervenţii periodice pentru a nu se degrada.

Când nu sunt miserupişti, Romeo Malac şi subalternii săi iau decizii care afectează toată echipa. După jocul cu FCM Tg. Mureş, fără să discute în prealabil cu vreun reprezentant al clubului, Malac a ordonat înlocuirea a două boilere, acţiunare ce a dus la întreruperea pentru două zile a apei calde, jucătorii lui Poli neputând să facă duş după antrenamente.

Lipsa intervenţiei angajaţilor CJT pentru întreţinerea gazonului a făcut ca cineva din club să apeleze la Penitenciarul Timişoara, care a trimis mai mulţi deţinuţi. Supravegheaţi de poliţişti, aceştia au tuns şi îngrijit gazonul de pe „Dan Păltinişanu”, treabă care ar fi trebuit să fie făcută de Romeo Malac şi subordonații lui. (sursa foto: www.sporttim.ro)

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

Riscurile geopolitice analizate într-un seminar științific la Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…

O oră ago

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

4 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

6 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

6 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

7 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

7 ore ago