Categories: Social

Aterizare de urgenta pe aeroportul din Timisoara

Pilotul unei aeronave care a decolat de la Bucureşti şi mergea spre Paris a cerut turnului de control de la Timișoara permisiunea să aterizeze după ce unui pasager i s-a făcut rău. UPDATE: A fost vorba de un copil care a rămas internat la Timișoara, cu toxiinfecție alimentară.

Reprezentanții Aeroportului Internaţional „Traian Vuia” din Timişoara au declarat că este vorba despre o aeronavă Airbus A 320 a companiei Blue Air, care a decolat de pe Aeroportul Otopeni. Piloţii au solicitat escala din cauza unui pasager cu probleme medicale. O ambulanţă a fost solicitată la aeroport, iar pasagerul primește ăngrijiri medicale şi va fi transportat la spital, dacă va fi cazul.

Acum o lună, o cursă Tarom care venea de la Roma și ar fi trebui să ajungă la Iași a aterizat de urgență la Timișoara, după ce unei pasagere i s-a făcut rău. Inițial, s-a crezut că femeia era pe cale să facă un infarct, dar a fost vorba de un atac de panică. O ambulanță a ajuns la aeroport, pentru a-i acorda primul ajutor, însă nu a mai fost nevoie.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Ghiroda a început pregătirea și va disputa șase partide amicale

Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…

13 ore ago

Zeci de localități din Timiș nu au medic de familie. Președintele Colegiului Medicilor cere implicarea autorităților

Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…

17 ore ago

Doi artiști timișoreni reprezintă, prin intermediul unei expoziții, România la Bienala de artă de la Veneția

România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…

17 ore ago

Dragoste de mamă. Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare Timișoara a primit o donaţie de un milion de euro de la mama sa

Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…

18 ore ago

A fost lansată licitaţia privind reabilitarea zonei centrale a oraşului Sânnicolau Mare, proiect de 5,5 milioane de euro

Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…

19 ore ago

Weekend rece în toată țara. În Banat vor fi valori pozitive

Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…

20 de ore ago