Deputatul liberal Horia Cristian are o profeţie sumbră pentru partidul „domnului Dan”: în şase luni, PP-DD nu va mai exista. Colegul său de parlament, Adrian Diaconu, spune că o altă formațiune politică își trăiește ultimele clipe.
„PP-DD va dispărea, pentru că nu mai există la ora actuală. El s-a creat pe baza a două elemente, Dan Diaconescu şi televiziunea lui. Nici unul dintre ele nu mai există. PP-DD este într-un proces de disoluţie extrem de rapid şi în parlament. În maximum şase luni, PP-DD nu va mai exista. Se va întâmpla acelaşi lucru care s-a întâmplat cu PRM, când Vadim Tudor a ieşit din politică”, a declarat Horia Cristian.
Colegul său de Camera Deputaţilor, Adrian Diaconu, preşedintele PP-DD Timiș, susţine însă că până la sfârşitul anului se va destrăma USL şi îi prevede o soartă crudă liderului PNL, Crin Antonescu. „Pentru că nu au nimic de spus despre realizări, implicare iniţiative trag speranţe că se destramă PP-DD. USL se va destrăma până la sfârşitul anului, dar mai rău pentru ei, cu actuala conducere, şi PNL se destramă până în 2014. Nu cred că Antonescu poate duce PNL încă un ciclu electoral fără să implodeze. Chiar dacă premisele iniţiale s-au schimbat, chiar dacă OTV a fost închis temporar, prin oamenii pe care am reuşit să îi avem aproape şi prin parlamentari nu vom pierde niciodată nişa de oameni care ne-au votat”, ne-a declarat Diaconu.
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…
Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…
În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…