Categories: Social

Accident mortal la Jebel! Motociclist lovit de o masina si calcat de alta

Un tânăr a murit în condiții groaznice, marți seară, pe drumul dinspre Moravița. El venea pe motocicletă spre Timișoara, când a fost acroșat de un șofer neatent și a fost aruncat pe șosea. Bărbatul a fost călcat de un autovehicul care circula regulamentar din sens opus.

Accidentul absolut stupid s-a petrecut marți seară, în Jebel. Tânărul venea spre Timișoara, pe motocicletă, când, la un moment, un șofer care ieșea cu mașina de pe un drum secundar nu s-a asigurat și a intrat în el. Motociclistul a fost aruncat cu tot cu vehiculul pe două roți pe șosea. Din nefericire, din sens opus venea o altă mașină, al cărei șofer nu l-a putut evita și l-a călcat efectiv pe tânăr. Acesta a murit pe loc, astfel că medicii de pe Ambulanță nu au mai putut face nimic pentru el. Iulian Buhăcean era căsătorit și avea o fetiță. Polițiștii urmează să stabilească exact împrejurările în care s-a produs accidentul. (sursa foto: www.opiniatimisoarei.ro)

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Prețul stabilității iluzorii: de ce guvernarea prin ezitare ne împiedică să avansăm

România nu este condusă de o coaliție. Este administrată printr-un armistițiu administrativ cu program zilnic, unde…

O oră ago

AS Tour Timişoara vă invită la un sejur de vis în care să descoperiţi secretele Deltei Dunării

În mai 2026, când Delta Dunării înflorește, păsările se întorc acasă, iar nuferii colorează canalele,…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 7 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 07.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

2 ore ago

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

16 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

17 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

18 ore ago