Politehnica joaca barajul de promovare in Liga a III-a in localitatea cu primaria vopsita violet!

Politehnica Timişoara a scăpat de Cetate Deva în jocul de baraj pentru Liga a III-a. Timişorenii şi-au dorit cel mai mult să evite o confruntare cu campioana judeţului Hunedoara. Astfel, campioana judeţului Timiş o va întâlni pe Voinţa Lupac, câştigătoarea Ligii a IV-a din Caraş-Severin.

Voinţa Lupac a câştigat seria cărăşeană in extremis în faţa reşiţenilor de la CSM Şcolar. La prima vedere, Politehnica Timişoara pleacă favorită în dubla confruntare cu Voinţa Lupac, dar „croaţii” au arătat pe finalul campionatului că sunt capabili de surprize mari, aşa cum s-a întâmplat când le-au luat faţa mult mai experimentaţilor de la CSM Şcolar Reşiţa. Un atu important al echipei cărăşene este terenul propriu, unde Voinţa Lupac pierde extrem de greu. Formaţia din Caraş-Severin evoluează pe o arenă extrem de cochetă, care a fost amenajată de primăria localităţii în urmă cu câţiva ani. Antrenorul echipei este Boşco Vişatovici, iar Domondi, Lazarovici, Mezin sau Ciutură sunt printre cei mai valoroşi jucători. În Lupac timişorenii ar trebui să se simtă ca acasă, mai ales că primarul Marian Vlasici este un înfocat suporter polist. Pentru a-şi dovedi apartenenţa la culorile clubului timişorean, Vlasici a vopsit clădirea primăriei pe care o conduce, acum câţiva ani, în alb şi violet! (sursa foto: banaterra.eu)

Share
Published by
Cosmin Bradu

Recent Posts

Ghiroda a început pregătirea și va disputa șase partide amicale

Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…

2 ore ago

Zeci de localități din Timiș nu au medic de familie. Președintele Colegiului Medicilor cere implicarea autorităților

Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…

6 ore ago

Doi artiști timișoreni reprezintă, prin intermediul unei expoziții, România la Bienala de artă de la Veneția

România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…

6 ore ago

Dragoste de mamă. Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare Timișoara a primit o donaţie de un milion de euro de la mama sa

Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…

7 ore ago

A fost lansată licitaţia privind reabilitarea zonei centrale a oraşului Sânnicolau Mare, proiect de 5,5 milioane de euro

Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…

8 ore ago

Weekend rece în toată țara. În Banat vor fi valori pozitive

Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…

9 ore ago