Categories: Economic

Seminar de protectia mediului, cu situatii practice, la CCIAT

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în colaborare cu Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș, organizează, în 27 iunie, un seminar cu tema „Responsabilități în domeniul protecției mediului în conformitate cu legislația în vigoare”. Cei interesați pot trimite cazuri care vor să fie analizate.

Seminarul pe teme de mediu are loc de la ora 9,30, în Sala CEDO a sediului CCIAT din Piaţa Victoriei. Vor fi dezbătute acte de reglementare privind protecția mediului necesare desfășurării activității, gestionarea deșeurilor și raportări. Seminarul se va desfăşura într-o manieră interactivă, sub forma unei sesiuni de întrebări – răspunsuri. Pentru ca prezentarea să fie personalizată pe speţele specifice companiilor participante, acestea sunt invitate să transmită o listă a cazurilor cu care se confruntă în practică şi care ar dori să fie abordate. Seminarul este susținut de Mariana Lorinczi, comisar-șef, Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș, și Lavinia Alina Călușeru, comisar superior, Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș. Participarea este gratuită pe baza invitației. Termenul de înscriere și transmitere a spețelor este 24 iunie. Informații suplimentare se pot obține la numerele de telefon 0372-185.242 sau 0256-490.771, sau pe e-mail, de la Ana Maria Kormany, consultant cameral.

Share
Published by
Ioana Toma

Recent Posts

PSD a decis să voteze bugetul, dar va introduce mai multe amendamente. Sorin Grindeanu i-a trimis o scrisoare acidă lui Ilie Bolojan

Membrii Consiliului Național al PSD, întruniţi duminică în şedinţă, au decis ca PSD să voteze…

11 ore ago

Unde se ia programat apa la început de săptămână: Jebel, Buziaș, Cărpiniș și alte localități

În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

15 ore ago

Studiu pe piața imobiliară timișoreană: mai sunt terenuri pentru construcții la 20 de euro pe metrul pătrat

Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…

19 ore ago

Începând de mâine, autobuzul M39 va avea capăt de linie la Foeni, nu la Otelec

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…

19 ore ago

Început bun, final cu emoții! Timișoara bate Tg. Jiu la un punct diferență

SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…

19 ore ago

La Muzeul Apei are loc evenimentul O lume într-o picătură

Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…

19 ore ago