Categories: SocialUltima ora

Timisoreanul ucis de iubita adolescenta, implicat in dosarul „minore pentru VIP-uri”

O crimă oribilă a șocat, marți seara, locuitorii de pe liniștita stradă Cozia, din cartierul Elisabetin. Dan Ardelean, un om de afaceri de 48 ani, a fost înjunghiat mortal de iubita lui abia trecută de vârsta majoratului. Bărbatul urma să fie judecat pentru implicarea sa într-un celebru dosar de prostituție.

Dan Ardelean, 48 de ani, proprietarul unei spălătorii auto cunoscute din Timișoara, a sfârșit tragic marți seară, de mâna iubitei sale. Fata de 18 ani l-a înjunghiat fără milă de mai multe ori, lăsându-l într-o baltă de sânge în holul casei de pe strada Cozia, unde a fost găsit de polițiștii și medicii de pe Ambulanță chemați prin 112. Adolescenta, care este acuzată acum de omor, suferea, confrom unor surse, de tulburări de comportament și urma un tratament medicamentos. Rămâne ca anchetatorii să stabilească exact ce s-a întâmplat acolo și ce a făcut-o pe fată să reacționeze atât de agresiv.

Unul dintre prietenii de pe Facebook ai victimei spune însă că iubita acestuia era, de mai mult timp, ca o bombă cu ceas. „De peste doi ani i-am tot spus că o să se termine rău chestia asta. Fata era dereglată bine mintal”, a notat acesta pe pagina lui Dan Ardelean. Omul de afaceri avea, pe de altă parte, unele probleme cu legea. El era trimis în judecată într-un dosar care a făcut mare vâlvă la Timișoara. Este vorba desre „minore pentru VIP-uri”, în care au fost pronunțate deja unele condamnări pe numele fostului judecător Nicolae Tomuş şi al fostului poliţist Ovidiu Gâţan, care și-au recunoscut implicarea. Ardelean era acuzat că ar fi beneficiat de serviciile sexuale ale unor minore.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Baza sportivă de pe strada Costică Rădulescu va fi finalizată de două firme din Moldova

Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…

O oră ago

Lucrările de construcție la noul Centru de Mari Arși Timișoara au fost finalizate/VIDEO

Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…

2 ore ago

Cuplaj „nefericit”! Doar remiză pentru handbaliști, înfrângere pentru baschetbaliști

Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…

3 ore ago

Eau de Cologne

George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…

4 ore ago

SELLification4EDUcation – educația inteligentă se construiește prin profesori susținuți

Educația începe cu oamenii care o fac posibilă Educația nu se schimbă prin reforme rapide…

7 ore ago

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

o zi ago