Categories: Accidente

Accident pe A1. Un microbuz s-a ciocnit de un TIR, a fost nevoie de descarcerare

Un accident grav a avut loc în noaptea de duminică spre luni pe A1, pe direcția Timișoara – Deva. Un microbuz s-a ciocnit cu un TIR cu remorcă, iar șoferul lui a fost scos din mașină de pompierii de la Descarcercare.

Accidentul s-a produs pe autostrada A1, la kilometrul 445, pe direcția Timișoara-Deva. Un microbuz de transport marfă a intrat în coliziune cu un autotren cu remorcă, în care se aflau butelii goale. În urma impactului, șoferul microbuzului, un bărbat de 36 de ani, a rămas încarcerat. El a fost scos conștient din caroseria mașinii și a fost transportat la spital. La locul intervenției s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare, 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, un ofițer și 13 subofițeri din cadrul subunităților Făget și Lugoj. Traficul a fost blocat pe un sens.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Prețul stabilității iluzorii: de ce guvernarea prin ezitare ne împiedică să avansăm

România nu este condusă de o coaliție. Este administrată printr-un armistițiu administrativ cu program zilnic, unde…

2 ore ago

AS Tour Timişoara vă invită la un sejur de vis în care să descoperiţi secretele Deltei Dunării

În mai 2026, când Delta Dunării înflorește, păsările se întorc acasă, iar nuferii colorează canalele,…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 7 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 07.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

3 ore ago

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

17 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

18 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

18 ore ago