Accident rutier în Lipova. Foto: arhivă
O intrare imprudentă pe contrasens a produs, sâmbătă seară, un grav accident de circulație pe DJ692, între Gelu și Variaș, în urma căruia au rezultat un mort și șapte răniți. Au fost implicate un autoturism și un microbuz plin cu muncitori.
Accidentul s-a produs pe DJ69, între Gelu și Variaș. Un Renault Clio a intrat pe contrasens și s-a izbit de un microbuz plin cu muncitori de la o fabrică din Timișoara, care se întorceau acasă. În urma impactului, microbuzul s-a răsturnat. Șoferul autoturismului, un tânăr de 28 de ani, care era singur în mașină, a murit. La locul accidentului au ajuns forțe impresionante de intervenție, inclusiv elicopterul SMURD și o autospecială pentru victime multiple. Au fost șapte răniți, din care trei au fost transportați la UPU Spitalul Municipal, iar 4, la UPU Județean. O femeie însărcinată și încă o persoană au plecat de la locul accidentului înainte să ajungă forțele de intervenție.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3904″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…
În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…
La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…
Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a câștigat categoric la Cluj-Napoca, în minimum de seturi.…
Pe vremea crâncenului dar și obositului PSD, la final de trimandat Ion Iliescu, social-democrații au…
Primăria Moșnița Nouă anunță organizarea licitației publice deschise pentru vânzarea a 22 de terenuri situate…