Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Timiș a fost anunțat cu privire la un incendiu la o casă din localitatea Hodoni, comuna Satchinez. Din fericire nu s-au înregistrat victime.
La fața locului s-a deplasat un echipaj ISU cu o autospecială cu apă și spumă. La sosire pompierilor s-a constatat că incendiul se manifesta la trei încăperi cu posibilitatea de extindere.
În continuare, s-a acționat pentru limitarea propagării focului și lichidarea incendiului. În urma incendiului nu s-au înregistrat victime.
Membrii Consiliului Național al PSD, întruniţi duminică în şedinţă, au decis ca PSD să voteze…
În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…
Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…
SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…
Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…