ScM Timișoara
SCM Timişoara a încheiat un 2018 dificil cu o victorie iemnsă pe terenul Stelei, obţinând aşadar doar a patra victorie din 12 partide, dar una care poate să o ducă în grupa roşie, adică în faza a doua a campionatului, unde se vor întâlni doar cele mai bune şase echipe din Liga Naţională.
Ca acest vis – care părea la un moment dat imposibil, din cauza unor înfrângeri la limită, pe final de jos – să devină posibil, SCM trebuie să învingă în etapa a 13-a, tot la Bucureşti, pe Dinamo. „Câinii” nu au nicio victorie în acest sezon, pierzând toate cele 12 partide disputate, însă în multe jocuri au fost foarte aproape să-şi învingă adversarii. În afara acestei partide, SCM va mai juca o singură partidă în această primă fază a campionatului, la Craiova, dar victoria nu va fi obligatorie, dacă elevii lui Cristi Bota înving la Dinamo.
„Ultimul meci al anului 2018 a fost o victorie la București, împotriva celor de la Steaua. Primul meci din 2019 îl vom juca tot în capitală, cu Dinamo București, luni 7 ianuarie. Sperăm să fie tot o victorie, să începem anul bine! Hai Timișoara!”, este mesajul postat pe pagina de socializare a grupării bănăţene de baschet.
Dinamo Ştiinţa Bucureţti – SCM Timişoara se joacă luni, în Sala Dinamo de la ora 18, şi va fi transmis în direct pe Digisport.
Foto: Facebook / Baschet SCM Timișoara.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…