Diverse

Sute de tone de material antiderapant au fost răspândite în cursul nopții pe drumurile din vestul țării / VIDEO

A nins ca-n povești în cursul nopții, iar un nou strat consistent de zăpadă s-a așternut pe șosele. Nu e timp de povești, însă, pentru șoferii care trebuie să-și sporească atenția atunci când se află în trafic, carosabilul fiind mult mai alunecos.

În județele Timiș și Arad intervin utilaje din partea Direcției Regionale de Drumuri și Poduri, pe drumurile naționale. Nu mai puțin de 63 de mașini au acționat în cele două județe, fiind răspândite peste 300 de tone de material antiderapant. Pe autostrăzile A1, A6 și A11 s-a intervenit cu 59 de utilaje, de aseară până la ora 4.30.

Pe toată rețeaua de drumuri naționale din vest au fost pe teren, în total, 170 de utilaje pe cursul nopții, care au răspândit 850 de tone de material antiderapant.

 

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Timișorenii au protestat împotriva eutanasierii câinilor și pentru schimbarea legislației în domeniu

Scandalul câinilor eutanasiați în masă la Șuraia, în vrancea, a scos românii în stradă pentru…

2 ore ago

SCM Poli se impune în fața Sucevei și reintră în lupta pentru podium

A treia etapă din returul Ligi Zimbrilor la handbal masculin a propus în Sala Constantin…

2 ore ago

„Cazul Samca”, premieră la Timișoara – primul thriller românesc construit ca „true-crime fake documentary”

Mai mult decât o poveste. „Cazul Samca” este o reflecție profundă asupra violenței invizibile, a…

6 ore ago

Nicio surpriză, Lugojul pierde acasă cu Dinamo

Fetele de la CSM Lugoj, care trec prin cel mai dificil sezon din ultimul deceniu…

10 ore ago

La mansarda Muzeului Național al Banatului va fi mare bal de Dragobete

Duminică seara va avea loc desemnarea câștigătorului concursului cu poze, de Dragobete, realizat de Muzeul…

12 ore ago

Vorba cântecului: „La arme cu frunze și flori”

Un sondaj INSCOP ne arată ce nu mai speram să aflăm despre poporul român: că…

14 ore ago