Diverse

Tineri, prinși la furat de haine și parfumuri, în Timișoara

Au fost la furat, ieri, însă au ieșit în pierdere. Este scurta poveste a doi tineri hoți, care au fost prinși de agenții de pază ai unui magazin din Timișoara după ce au furat produse în valoare de aproape 2000 de lei.

Cei doi bărbați – în vârstă de 20 și 21 de ani – au încercat să se facă nevăzuți, dintr-un magazin situate pe strada Alexandru Demetriade, de unde au furat haine în valoare de 1180 de lei și parfumuri care costau 800 de lei. Nu s-au ales cu nimic, pentru că au fost prinși imediat și predați polițiștilor Secției 4 Timișoara.

Așadar, prejudiciul a fost recuperat în totalitate, iar pe numele lor s-a întocmit dosar penal pentru infracțiunea de furt. Oamenii legii continua cercetările pentru a stabili dacă cei doi hoți au mai dat lovituri și în alte magazine.

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Succes și în plan digital. Aquatim oferă și aplicația mobilă MyAquatim, care are deja peste 15.000 de utilizatori

Societatea Aquatim a intrat cu succes în era digitală și în domeniul relațiilor cu clienții.…

15 ore ago

La Pișchia a fost prima ediție Festivalul de Cultură Bănățeană „Ionel Iacob-Bencei”

Căminul Cultural din Pișchia a găzduit prima ediție a Festivalului de Cultură Bănățeană „Ionel Iacob-Bencei”,…

16 ore ago

Socio Claus a fost și în acest an la Universitatea de Vest Timișoara

Pentru al optulea an consecutiv,  Departamentul de Sociologie din cadrul Facultății de Sociologie și Asistență Socială…

16 ore ago

Detergenți, hârtie igienică sau produse biocide, de aproape cinci milioane de lei. Agenția de Achiziții Publice Timișoara iese la cumpărături

SRL-ul înființat de Primăria Timișoara caută furnizori pentru produse de igienă și curățenie. Firma a…

16 ore ago

Accident grav la Ictar Budinț! Trei victime, două persoane încarcerate

Duminică dimineața la ora 10, un telefon la 112 anunța un eveniment rutier nefericit în…

18 ore ago

Visul umed al românilor: Sorin Grindeanu, premier

Toate așteptările sunt grele, dar mai grea e așteptarea noastră ca Sorin Grindeanu să redevină…

21 de ore ago