Puteți alerga și dona, la Timișoara, pentru dotarea cu aparatură medicală a saloanelor unde sunt cazați bolnavii de cancer care vin la Spitalul OncoHelp. Crosul Asociației OncoHelp este evenimentul care se va desfășura în orașul de pe Bega și prin intermediul căruia puteți contribui pentru aparatura medicală.
Spitalul OncoHelp din Timișoara are nevoie de aparatură pentru bolnavii de cancer
Scopul alergării caritabile este strângerea de fonduri pentru dotarea cu injectomate automate a tuturor saloanelor de la Spitalul de zi Oncohelp, înlocuind astfel perfuzoarele gravitaționale folosite în prezent. Crosul va avea loc în 22 septembrie, la Timișoara.
Se va alerga pe o distanță de 4,2 kilometri, cu start din Parcul Alpinet (Terasa Flora), din Timișoara. Înscrierea va avea loc începând cu ora 8.30, la locul desfășurării evenimentului.
Taxa de participare este de 30 de lei.
Cei care nu pot participa la acest cros caritabil, dar doresc să își aducă aportul printr-o donație în lupta împotriva cancerului o pot face în conturile bancare:
RO65RZBR0000060017201882 – LEI
RO97RZBR0000060017201888 – EURO
Asociatia Oncohelp
Cod swift RZBRROBU
Raiffeisen Bank Timișoara.
Organizatori: Asociația Atletic Club Maraton și Asociația Oncohelp
Mai multe detalii găsiți aici.
O analiză realizată de clubulcopiilor.ro, pe baza datelor Eurostat și INS, arată că Timișul se…
Asociația Academia de Fotbal Dumbrăvița anunță cu entuziasm organizarea primei ediții a Dumbrăvița GENERATION CUP.…
“Noi ne pregătim pentru ce este mai rău şi anume să candidăm singuri în 2028”.…
Timișoara își consolidează statutul de hub cultural regional prin găzduirea celui mai nou centru de…
Echinocțiul de primăvară marchează începutul primăverii astronomice în emisfera nordică. În 2026, acesta are loc…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 20.03.2026, unde se vor executa reparaţii…