carambol autostrada
Două accidente succesive au avut loc miercuri dimineaţa, în jurul orei 4,30, pe Autostrada 1, pe sensul de mers Bucureşti-Nădlac. În accident au fost implicate două autotrenuri, un microbuz, o camionetă şi două autoturisme.
Cele două accidente au avut loc la Km 144, în dreptul localităţii Bethausen. Iniţial un autotren aflat pe banda de urgenţă a fost lovit de un altul, ricoşănd. S-a format o mică coloană, iar ultimul autoturism din aceasta a fost lovit din spate de o altă maşină, provocând un carmbol. În al doilea impact au fost implicate două autoturismer, o camionetă şi un microbus. Împreună cu cele două autotrenuri iniţiale au fost astfel şase vehicule implicate. În total au fost implicate 14 persoane, dintre care cinci persoane au necesitat îngrijiri medicale și au fost transportate la spital. Din cele cinci victime două au fost încarcerate.
“La locul intervenției s-au deplasat două autospeciale de intervenție cu apă și spumă și modul de descarcerare, un echipaj SMURD, un ATPVM (Autospecială de transport personal și victime multiple), 16 pompieri şi trei echipaje SAJ”, au transmis reprezentanţii ISU Banat.
Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…
Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…
În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…
Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…
La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…
Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…