Diverse

Viteza costă! Peste 300 de sancțiuni date de polițiștii din Timiș, în weekend, șoferilor indisciplinați

Polițiștii din Timiș au dat peste 300 de sancțiuni, în acest weekend, șoferilor indisciplinați. Au reţinut 38 de permise de conducere.
În perioada 10-12 ianuarie, poliţiştii rutieri au constatat, pe drumurile din Timiș, nouă infracțiuni și au aplicat 328 de sancţiuni contravenţionale pentru nerespectarea normelor rutiere, 110 dintre acestea fiind pentru nerespectarea limitelor legale de viteză.

De asemenea, au fost reţinute, în vederea suspendării, 38 de permise de conducere pentru neacordarea priorităţii de trecere pietonilor şi vehiculelor, nerespectarea regulilor privind efectuarea manevrei de depăşire şi limitelor legale de viteză, conducere sub influența băuturilor alcoolice. Au fost retrase și 12 certificate de înmatriculare.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Clujul a cerut. Timișoara a așteptat

  În România, meritul nu aduce resurse. Puterea, da. Diferența dintre orașe nu ține de…

O oră ago

Primăria Timișoara vrea să dea în închiriere un spațiu central de 1,2 milioane de lei unei asociații din Giarmata, care susține integrarea comunității rome

Pe lista proiectelor care vor fi supuse votului consilierilor locali în cadrul unei viitoare ședințe…

15 ore ago

Medicii, afectați de burnout. Dorel Săndesc: ”Contribuie oboseala psihică și impactul psihic al unui mediu nesigur, plin de tensiune, ostil”

Medicii români sunt afectați tot mai mult de fenomenul de burnout, de epuizare, și surprinzător,…

16 ore ago

Preşedintele USR Timiş, Sorin Șipoș: AUR a dat mâna cu sistemul pentru pensiile speciale

Senatorul Sorin Șipoș, preşedinte al USR Timiş, afirmă că AUR, deşi are un discurs anti-sistem,…

16 ore ago

Incendii după incendii, vineri, în Timiș

Două incendii și victime în Timiș, vineri. Primul incendiu a fost anunțat în Izvin, iar…

17 ore ago

Fisură în conducta de gaz, cea mai probabilă cauză a exploziei de la Poliția Lugoj/VIDEO

Primele concluzii după explozia de la Poliția Lugoj care a băgat trei oameni în spital…

19 ore ago