Prefectura Timiş

Directori ai instituțiilor deconcentrate din Timiș – absenți nemotivați la Colegiul Prefectural. Oneț: „E ultima dată când se întâmplă acest lucru!”

Liliana Oneț, noul prefect de Timiș, a solicitat în prima ședință de Colegiu Prefectural ca directorii instituțiilor deconcentrate să nu mai lipsească la aceste întruniri. Oneț spune că nu va mai tolera așa ceva.

Liliana Oneț a cerut în prima ședință a Colegiului Prefectural, întrunire lunară a reprezentanților Prefecturii Timiș cu directorii instituțiilor deconcentrate, ca șefii instituțiilor să nu mai lipsească sau să-și trimită reprezentanți.

Am să fac public numele directorilor instituțiilor publice care nu s-au prezentat la Colegiul Prefectural pentru că înțeleg că nu și-au trimis nici înlocuitori. Agenția pentru Protecția Mediului Timiș nu are reprezentant, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Timiș, Direcția Silvică Timișoara nu este, Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară nu este, Inspectoratul Județean în Construcții și Organismul Intermediar POS-DRU. Aceștia sunt membri care sunt obligați să vină la Colegiul Prefectural. Se discută probleme legate de instituțiile pe care le conduc. E ultima dată când se întâmplă acest lucru!”, a spus Liliana Oneț chiar în întrunirea Colegiului Prefectural desfășurată joi.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Dominic Fritz spune că PSD trebuie să se decidă dacă mai vrea la guvernare. Lideul USR afirmă că nu se teme de alegeri anticipate

Președintele USR, Dominic Fritz, susţine că partidul pe care îl conduce nu se teme de…

3 ore ago

Interes ridicat pentru noul parc din zona Bogdaneștilor. Opt firme vor să reamenajeze terenul de 8.000 de metri pătrați

Un număr de opt firme și asocieri de firme doresc să realizeze reamenajarea spațiului din…

3 ore ago

Controale pe şantierele Timişoarei. Poliţiştii locali au aplicat sancţiuni în valoare totală de 152.000 de lei/Foto

Polițiștii locali au aplicat sancțiuni în valoare totală de 152.000 de lei pe șantierele din…

3 ore ago

CCIA Timiș oferă noi oportunități de cooperare România-Israel

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

4 ore ago

Un apartament din Timișoara se vinde, în medie, în 58 de zile. Analiză Imobiliare.ro

Piața imobiliară din Timișoara oferă cel mai rapid timp de vânzare a unui apartament, dintre…

4 ore ago

Drumarii, din nou la lucru. Unele sectoare de drum sunt acoperite de zăpadă/VIDEO

Răcirea vremii din aceste zile a scos din nou drumarii pe șosele pentru a curăța…

5 ore ago