Doctorul Viorel Bucuraș a încetat din viață, în această dimineață, după o lungă suferință. Doctorul a făcut un stop cardiac în timp ce făcea o ecografie, în 2015. De atunci a fost la mai multe clinici de recuperare. Sâmbătă dimineață, fiul său a anunțat că a încetat din viață.
„Vio a plecat azi dimineață, după o lungă suferință ce l-a ținut legat de pat mai bine de patru ani. Nu mai era cel pe care vi-l amintiți, plin de viață, energic și glumeț. A plecat de atunci în fiecare zi câte puțin. Astăzi s-a eliberat. Drum lin, tată!”, a scris fiul său, Ioan Bucuraș, pe pagina de Facebook a părintelui său.
Doctorul Viorel Bucuraș a murit în urma unei lungi suferințe. După ce a făcut un stop cardiac în timp ce făcea o radiografie, în anul 2015, la Clinica de Urologie a Spitalului Județean Timișaora, pe care o conducea, a fost transferat la mai multe clinici din țară și stărinătate pentru recuperare neurologică. Sâmbătă dimineața a decedat.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…
Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…
Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…
Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…
În România, meritul nu aduce resurse. Puterea, da. Diferența dintre orașe nu ține de…