Se suspendă susținerea testului de verificare pentru restituirea permisului de conducere
Reprezentanții Poliției Timiș anunță că testul care se dă pentru restituirea permisului de conducere nu se va mai susține în această perioadă.
Începând cu data de 26 martie, la nivelul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, Serviciul Rutier se suspendă, până la noi precizări, susținerea testului de verificare a cunoștințelor în vederea restituirii permisului de conducere.
Programul activității de relații cu publicul la ghișeul restituiri documente nu se modifică:
Luni-Miercuri 09:00-12:00 și14:00-15:30.
Joi 09:00-12:00 și 14:00-18:00
Vineri 09:00-12:00 13:00-14:00.
Orice solicitare o puteți trimite la adresa de email: rutiera@tm.politiaromana.ro. Nu uitați să menționați și numărul de telefon, pentru a fi contactați ulterior de angajații unității.
Începând de marţi, 24 februarie, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara Ovidiu Cuc este noul…
Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se…
Pe terenul actualei parcări a Consiliului Județean Timiș, din centrul Timișoarei, se va ridica o…
Consiliul Județean Timiș a aprobat ”rotirea” unor importante fonduri aflate la dispoziția instituției prin intermediul…
Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…
Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…