Pero Milosevic
„Echipa HC Buzău 2012 îi multumește domnului Eliodor Voica pentru munca depusă în cele două sezoane petrecute alături de echipă, urând totodata bun venit și mult succes la Buzău pentru următorii doi ani domnului Pero Milosevic”, este știrea momentului în handbalul românesc, vestea venind chiar de la clubul buzoian.
HC Buzău 2012 a efectuat așadar o mutare pe care foarte puțini o anticipau. Pero Milosevic preia funcția de antrenor principal de la Eliodor Voica, după aproape șase ani petrecuți la Poli Timișoara. Tehnicianul de 58 de ani a semnat un contract valabil pe două sezoane cu HC Buzău.
Pero Milosevic a câștigat cu Poli un bronz național și o Cupă a României în martie 2019. Deși potențialul echipei a fost mai mare, muntenegreanul s-a lovit mai mereu de probleme financiare în Banat, dar a reușit să țină echipa unită.
Clubul a vrut să anunțe plecarea săptămâna viitoare, când va fi numit noul tehnician, un nume care a câștigat și el un trofeu cu echipa bănățeană din postură de jucător.
De la echipa de handbal au mai plecat și doi jucători, extrema Filip Marjanovic, unul din golgheterii echipei în ultimii 4 ani și Vuk Milosevic, un jucator bun, nimeni altul decât fiul tehnicianului.
Preşedintele PNL Timiş, Marilen Pirtea, afirmă că scenariul vehiculat în spaţiul public ultimele zile privind…
Marți, în jurul orei 15:35, ISU Timiș a fost solicitat să intervină pentru asigurare măsuri…
Reprezentanții Primăriei Timișoara a bifat și întâlnirea cu cetățenii din zona Piața Traian și cele…
Consiliul Județean Timiș pregătește includerea în bugetul pe acest an a sumelor necesare în vederea…
Primăria Timișoara scoate la licitație 11 spații cu destinație comercială sau de servicii, aflate în…
Dialog pentru viitor. Universitatea Politehnica Timișoara, prin programul UPT Campus Creativ, aduce în fața publicului…