Poliţiştii de imigrări din Timiș, au depistat în Timișoara 22 de migranți într-o pensiune din Timișoara. Este vorba despre 22 de bărbați, cetățeni străini, care nu au putut face dovada legalității șederii pe teritoriul României. Au fost depistați, la o locație de cazare din Timișoara, 22 de migranți. Este vorba despre 22 de bărbați, cetățeni străini, care nu au putut face dovada legalității șederii pe teritoriul României.
Persoanele au fost conduse la sediul Serviciului pentru Imigrări al judeţului Timiș, iar în urma verificărilor preliminare efectuate, iar poliţiştii au stabilit că acestea au intrat ilegal pe teritoriul României.
Imigranții ilegali au fost depistați în urma acțiunii derulate de poliţiştii Inspectoratului General pentru Imigrări – Serviciul pentru Imigrări al judeţului Timiș în cooperare cu Inspectoratul de Jandarmi Județean Timiș în 21 iulie.
Acțiunea este în desfășurare, polițiștii de imigrări împreună cu polițiștii din cadrul Sectorului Teritorial al Poliției de Frontieră Timiș continuă cercetările pentru luarea măsurilor legale ce se impun.
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…
Bazele de deszăpezire aparținând Direcției de Drumuri și Poduri Timișoara și cele ale Consiliului Județean…
Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, aduce din nou în prim plan ”unirea” Spitalului Județean…