CFR Timisoara futsal
Prima reprezentativă de futsal a României continuă pregătirile în vederea debutului în preliminariile Campionatului European din 2022, competiție care va fi găzduită de Țările de Jos, în perioada 19 ianuarie – 6 februarie 2022.
Naționala României face parte din Grupa a 4-a preliminară, alături de trei reprezentante din fosta Iugoslavie: Serbia, Macedonia de Nord și Bosnia-Herțegovina. Primul loc la finalul campaniei asigură calificarea la EURO 2022. Șase din cele opt echipe care se vor clasa pe locul secund vor merge și ele la EURO.
Naționala de futsal a României se va reuni sâmbătă, 5 decembrie, iar a doua zi va pleca spre Maroc. Partidele Maroc – România se vor disputa la Rabat în zilele de 8 și 9 decembrie. Vali Ilaș, antrenor-jucător la CFR Timișoara este convocat la națională deși echipa bănățeană evoluează în liga secundă.
Naționala de futsal U19 a României se va reuni la sfârșitul acestei luni pentru un stagiu de pregătire ce va avea loc la Odorheiu Secuiesc. Cantonamentul tinerilor tricolori va debuta în ziua de 27 noiembrie și se va încheia o săptămână mai târziu, în 3 decembrie. Din lot, face parte și ceferistul Ștefan Toader.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…