Arhiva pentru eticheta: futsal

Înfrângerea care nu a mai contat

CFR Timişoara a încheiat sezonul regular cu un eşec, oarecum aşteptat, pe terenul campioanei, United Galaţi. A fost 4-3 pentru moldoveni, care au încheiat prima parte a sezonului pe primul loc, urmaţi chiar de bănăţeni, care au avut un sezon peste aşteptări. A fost un joc dominat de echipa gazdă, care a condus cu 3-0

Fără probleme! CFR Timişoara a învins clar Mausoleul Mărăşeşti

Epilogul etapei a 11-a din prima ligă la fustal s-a „scris” în Sala Constantin Jude, acolo unde CFR Timişoara, favorita partidei şi bronzul sezonului trecut întâlnea nou-promovata Mausoelul Mărăşeşti, echipă întărită cu jucători experimentaţi ca Mimi Stoica sau Al Ioani. După 40 de minute efectiv de futsal de bună calitate, CFR s-a impus cu 6-2

CFR Timişoara se impune la un scor greu de… pronosticat!

Campionatul de futsal s-a reluat cu partidele etapei a V-a din sezonul regulat. În Sala Constantin Jude s-a disputat primul meci al rundei, CFR Timişoara – Şoimii Simand (judeţul Arad). După 40 de minute de joc, rezultatul a fost… 16-3! CFR continuă seria partidelor convingătoare şi a reuşit cea mai categorică victorie din acest sezon.

Bun și bronzul! CFR Timișoara urcă pe podiumul național la futsal

Prim-divizionara de futsal CFR Timișoara salvează imaginea sportului masculin din oraș cu o medalie cucerită. În finala mică a campionatului de futsal, CFR (locul 4 sezonul regulat) a învins dramtic, dar ce frumos… Autobergamo Deva (locul 3 înainte de play-off). A fost un 3-2 de poveste pentru gruparea bănățeană, după un meci cu de toate

CFR Timişoara e în sferturile Cupei României după victoria de la Buzău

Jucătorii de futsal de la CFR s-au deplasat la Buzău unde au disputat două partide cu echipe din localitate, în două competiţii diferite, campionat şi Cupa României. În prima partidă, echipa timişoreană a întâlnit prim-divizionara Luceafărul, într-o partidă contând pentru turul suplimentar din prima ligă. Feroviarii au făcut o partidă excelentă şi s-au impus categoric,

Au învăţat din greşeli. Ceferiştii au început cu dreptul turul suplimentar al sezonului regulat

Datorită faptului că sunt prea puţine echipe în Liga 1 de futsal, Federaţia a hotărât că după turul şi returul sezonului regulat şi înainte de play-off să mai existe un tur suplimentar de campionat. Astfel, prim-divizionara CFR Timişoara a început această fază a campionului cu un meci pe teren propriu, împotriva nou-promovatei West Deva, echipă

CFR şi-a încheiat seria partidelor din sezonul regulat cu o victorie

Etapa a 13-a din liga de elită din futsalul românesc a programat în Sala Constantin Jude partida dintre CFR Timişoara şi Luceafărul Buzău. Dacă în tur, bănăţenii au câştigat în deplasare doar cu 1-0, de această dată victoria a fost categorică. Elevii lui Robert Lupu şi-au luat tare adversarul, au înscris din primul minut şi

Victorie categorică la futsal. CFR Timişoara a trecut de Cluj cu un scor de maidan

După un început bun de retur, CFR a confirmat forma bună şi a învins Clujana Cluj, echipă care în fiecare an retrogradează, dar este reprimită din lipsă de formaţii. A fost 11-1 pentru bănăţeni, care rezolvaseră partida de la pauză, 6-1. Nemiţanu – 4, Toader – 3, Plopeanu, Lupu, Nastai şi Plopeanu au fost marcatorii

Pas spre bronz. CFR a învins la două goluri Odorheiul şi trebuie să îşi apere avantajul în retur

CFR Timişoara a învins în primul meci al finalei mici a Campionatului Naţional de futsal FK Odorheiu Secuiesc cu 4-2. Bănăţenii mai au de jucat returul şi trebuie să îşi apere avantajul pentru a cuceri bronzul naţional la chiar primul an în elită. Prima repriză a fost echilibrată cu ocazii la ambele porţi diferenţa fiind

Deva joacă finala mare, CFR Timişoara se mulţumeşte cu duelul pentru locul 3

Autobergamo Deva s-a calificat în finala Ligii 1 de futsal, după 9-4, pe teren propriu, cu CFR Timișoara. Grație succesului, devenii au făcut 2-0 la partide, în seria „două din trei” şi au mers în finala mare. CFR, la prima participare în elită va juca pentru medalia de bronz. Autobergamo conducea cu 5-0 din minutul

CFR Timișoara, în careul de ași al campionatului de futsal

Cu 1-1 la general, CFR Timișoara și Sportul Ciorăști și-au disputat în Sala Constantin Jude calificarea în semifinalele campionatului. A rezultat un meci neașteptat de bun cu un dramatism aparte. Oaspeții au condus de două ori în prima parte prin golurile marcate de Dudău și Vincene, dar de fiecare dată portughezul Joao Fernandes a egalat,

Calificarea în semifinale încă se joacă. CFR a egalat la general şi a trimis întâlnirea în decisiv

După un sezon regulat lung, tur-retur-tur, dar cu rezultate bune, CFR Timişoara, pentru prima dată în Liga 1 de futsal a încheiat pe un onorat loc 4, ceea ce o face favorită pentru calificarea în semifinale. Primul meci din play-off, a însmenat o revedere cu Sportul Ciorăşti, cele două grupuri reuşind calificarea în premieră în

Aproape de o remontada de poveste. CFR pierde la limită duelul cu United Galaţi

Prim-divizionara de futsal CFR Timişoara a fost protagonista unor meciuri superbe, pe muchie de cuţit la primul sezon în elită. A şi câştigat câteva partide la mare luptă, dar a şi pierdut dramatic mai multe întâlniri. Aşa s-a întâmplat şi în penultimul joc al turului suplimentar al campionatului. United Galaţi, echipa ce a reprezentat România

CFR Timișoara învinge Sportul Ciorăști într-un meci important din prima ligă de futsal

Liga 1 de futsal a început cu partidele din prima rundă a turului suplimentar, aici, din cauza numărului mic de echipe (7) se joacă tur-retur-tur, apoi play-off, unde primele două clasate merg în semifinale, iar locurile 3 cu 6 și 4 cu 5, joacă o dublă manșă decisivă pentru a ajunge în penultimul act. Așadar,

Cine e liderul? CFR a distrus prima clasată din Liga 1 de futsal

Prim-divizionara de futsal CFR Timișoara a reușit cea mai bună prestație de la înființare și a distrus practic liderul campionatului, Futsal Klub Odorheiu Secuiesc. A fost 5-1 pentru băieții lui Robert Lupu, care nu au dat nicio șansă trupei pregătite de Jakab Zoltan. După un început echilibrat de meci, CFR s-a desprins la 2-0 pe

Naţionala de futsal se pregăteşte la Timişoara pentru ultimele jocuri din campania Euro 2022

Echipa națională de futsal a României a demarat în weekend pregătirile în vederea disputării partidelor cu Serbia și Macedonia de Nord, ultimele confruntări din grupa de calificare la turneul final al Campionatului European de anul viitor din Olanda. Prima noastră reprezentativă va da piept vineri, 9 aprilie, cu Serbia, în deplasare, iar cinci zile mai

CFR Timisoara futsal

CFR Timișoara merge în prima ligă de futsal. A fost floare la ureche la turneul de promovare

Sebeșul a fost locul de desfășurare al turneului de promovare în prima ligă de futsal. Au participat câștigătoarele celor trei serii, plus cel mai bun loc secund. S-a jucat fiecare cu fiecare, doar campioana turneului având drept de promovare, cu locul doi la un baraj. După un parcurs de excepție în campionat, unde a obținut

CFR încearcă în weekend să aducă futsalul de primă ligă la Timișoara

Cele mai bune formații din sezonul regular 2020-2021 al Ligii a II-a la futsal vor lupta în acest week-end la Sebeș pentru promovarea pe prima scenă a futsalului din România. Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti – câștigătoarea Seriei 1 Est, Kereszthegy Remetea – echipa care s-a impus în Seria 2 Centru, CSF CFR 1933 Timișoara

tragere sorti

Adversar abordabil pentru CFR Timişoara în optimile Cupei României la futsal

Cupa României la futsal ediția 2020-2021 a programat astăzi episodul tragerii la sorți a partidelor din optimile și sferturile de finală! În weekend-ul trecut, odată cu disputarea ultimelor turnee din sezonul regular al Ligii a II-a, s-a desfășurat, în premieră, prima faza a competiției. Meciurile jucate la Iași, Remetea și Arad au constituit criteriu de