O autoutilitară care circula în această dimineață pe autostrada A1, în apropierea localității Giarmata, a luat foc. Vehiculul a fost distrus de incendiu, dar nu au fost înregistrate victime.
Luni dimineața, în jurul orei 8, Pompierii fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu la o autoutilitară, pe autostrada A1, la km 501, în apropierea localității Giarmata, pe sensul de mers Arad-Timișoara. La locul incendiului s-au deplasat de urgență o autospecială de stingere, un echipaj SMURD și 7 pompieri.
La sosirea pompierilor la locul evenimentului, incendiul se manifesta cu ardere generalizată la întregul autovehicul. Din fericire, nu s-au înregistrat victime, șoferul reușind să se autoevacueze la timp. Cauza producerii incendiului este în curs de stabilire.
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…
Bazele de deszăpezire aparținând Direcției de Drumuri și Poduri Timișoara și cele ale Consiliului Județean…
Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, aduce din nou în prim plan ”unirea” Spitalului Județean…