Cinci cazuri de Covid-19 au apărut la Penitenciarul Timișoara, iar Direcția de Sănătate Publică a declarat că acolo există, din nou, un focar activ. La penitenciar a mai fost un focar, stins în luna noiembrie.
În noul focar de Covid-19 de la Penitenciarul Timișoara sunt cinci angajaţi cu coronavirus. În ultimele 24 de ore, în Timiș au apărut cinci cazuri în plus în focarul de la Spitalul de Copii Timișoara și 12 cazuri noi în focarul de la Căminul privat pentru persoane vârstnice din Timișoara – Harmonia.
Au fost stinse două focare, ce de la Spitalul orășenesc Deta (6 cazuri) și cel de la Complexul de servicii Sf. Francisc Timișoara (14 cazuri).
Focarele de SARS-Cov2 din Timiș:
SPITALUL DE PSIHIATRIE JEBEL – 95 cazuri confirmate – Focar in supraveghere
CĂMIN PRIVAT PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE SĂCĂLAZ (Bătrâneți însorite) – 54 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
PENSIUNE PRIVATĂ BUZIAȘ (Amurgul) – 32 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
SPITALUL CLINIC DE URGENȚĂ PENTRU COPII “LOUIS ȚURCANU” TIMIȘOARA – PEDIATRIE II – 18 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
CĂMIN PRIVAT PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE TIMIȘOARA (Harmonia) – 27 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
CĂMIN PRIVAT PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE TIMIȘOARA (Antonia Maria) – 27 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
CENTRUL DE RECUPERARE ȘI REABILITARE NEUROPSIHIATRICĂ SINERSIG– 28 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
CĂMIN PRIVAT PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE TIMIȘOARA (Casa noastră) – 21 cazuri confirmate – Focar în supraveghere
PENITENCIARUL TIMIȘOARA– 5 cazuri confirmate – Focar în supraveghere.
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…