Primăria Timişoara

Selecția viitorului city manager al Timișoarei continuă. Toate amănuntele, deocamdată secrete

Conducerea Primăriei Timișoara a intrat în etapa finală a selecției noului city manager al orașului. Au fost realizate interviuri deja, dar e greu de crezut că instituția va încheia anul cu un nume pe acest post.

Dominic Fritz a decis realizarea unui concurs pentru stabilirea ocupantului de city manager, chiar dacă legea îi permitea să numească persoana favorită pe acest post. A ales această selecție și, chiar dacă a fost acuzat că va numi pe post, după un concurs de ochii lumii, unul din consilierii personali, el a arătat că nu va fi așa.

Selecția a continuat, au fost sute de persoane care vizau acest post administrativ, iar acum a intrat în etapa finală. Este cea a interviurilor, dar Fritz e extrem de secretos și nu dă niciun fel de amănunte concrete. Din fair play față de participanți, spune oficialul.

Am avut interviuri cu multe persoane, dar nu toți au primit răspunsuri din partea noastră și nu e corect să afle din presă. Am avut deja, personal, unele interviuri și am fost enorm de impresionat de calitatea oamenilor care s-au prezentat. Au fost deja etapele grele de selecție, dar sunt foarte fericit de momentul unde suntem acum. Dar sunt sigur că vom avea un city manager cât de curând”, a anunțat Dominic Fritz.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Mitoman, şarlatan, parașutat de grupuri de interese oculte. Nicolae Robu îi răspunde în stilu-i caracteristic lui Dominic Fritz

Aşa cum era de aşteptat, fostul primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-a răspuns succesorului său,…

2 ore ago

Dominic Fritz le cere PSD-iştilor să se delimiteze de intimidările la care este supusă jurnalista Emilia Şercan

Președintele USR, Dominic Fritz, le-a cerut celor din PSD să se ”delimiteze public și imediat…

3 ore ago

„Vitezist” pe treisferturi! Jucător din Africa de Sud, al treilea transfer pentru SCM USV Timișoara

Câștigătoarea Cupei și Supercupei României în 2025, SCM USV Timișoara, continuă campania de transferuri. După…

7 ore ago

Școala Generală 7 va avea peste doi ani un nou corp de clădire cu patru etaje

Primăria Timișoara a depus, marți, cererea pentru finanțare europeană a proiectului de extindere a Școlii…

9 ore ago

Front comun in fața ANI. USR anunță: “Interpretarea legii de către ANI în cazul Paulei Romocean este complet disproporționată și absurdă”

Filiala județeană Timiş a USR se adaugă celor care contestă informațiile despre incompatibilitatea viceprimarului Timișoarei,…

9 ore ago

Accident grav pe centura ocolitoare! Un șofer a rămas încarcerat/Update. Conducătorul auto a murit

Marți 13, zi cu ghinion pe șoselele din Timiș. Accident grav pe centura ocolitoare a…

10 ore ago