Sport

Petruescu nu va fi pe bancă la meciul cu Chiajna. Decizie de neînţeles a conducerii clubului

Sentiment de deja-vu. Colaborarea dintre antrenorul Cosmin Petruescu şi Ripensia se încheie astăzi, anunţă clubul bănăţean. Decizia este de neînţeles, în condiţiile în care în ultimele 21 de partide oficiale, Ripi a pierdut doar trei jocuri în campionat.

Cele două părţi s-au mai despărţit şi în trecut, pentru un singur meci, apoi reluându-se colaborarea. Cu cea mai tânără echipă din campionat, şi cu foarte multe plecări de la formaţie, Ripi nu a impresionat în acest sezon, dar a obţinut puncte importante. Se pare că nu au fost destule, în vederile unei conduceri care visează cai verzi pe pereţi, adică play-off şi baraj!

„Îi mulțumim lui Cosmin pentru toată activitatea depusă la Ripensia, una care s-a derulat la un nivel profesional excelent. Din păcate însă, rezultatele și jocul echipei din ultima perioadă nu au fost la parametrii așteptați. Îi urăm mult succes mai departe în carieră! Staff-ul tehnic, constituit din ”secunzii” Iulian Muntean și Călin Mada, antrenorul cu portarii Călin Frunză și prepatorul fizic Bogdan Ungureanu, se va ocupa de pregătirea partidei de duminică, 26 septembrie, ora 11:00, cu Concordia Chiajna”, este anunţul şoc al conducerii.

Ripensia joacă duminică pe Electrica împotriva Concordiei Chiajna de la ora 11.

Share
Published by
Alexandru Ghica

Recent Posts

Transfer din… Italia! Politehnica își aduce o portăriță de națională

Denisa Bojenco, portăriță în vârstă de 19 ani și originară din Republica Moldova, se alătură…

O oră ago

Curtea de Apel Timișoara a respins cererea de repunere pe rol a procesului dintre Dominic Fritz și ANI

Curtea de Apel Timișoara a respins cererea de repunere pe rol a cauzei în care…

2 ore ago

Dominic Fritz spune că PSD trebuie să se decidă dacă mai vrea la guvernare. Lideul USR afirmă că nu se teme de alegeri anticipate

Președintele USR, Dominic Fritz, susţine că partidul pe care îl conduce nu se teme de…

6 ore ago

Interes ridicat pentru noul parc din zona Bogdaneștilor. Opt firme vor să reamenajeze terenul de 8.000 de metri pătrați

Un număr de opt firme și asocieri de firme doresc să realizeze reamenajarea spațiului din…

6 ore ago

Controale pe şantierele Timişoarei. Poliţiştii locali au aplicat sancţiuni în valoare totală de 152.000 de lei/Foto

Polițiștii locali au aplicat sancțiuni în valoare totală de 152.000 de lei pe șantierele din…

6 ore ago

CCIA Timiș oferă noi oportunități de cooperare România-Israel

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

7 ore ago