„Leoaicele” din Arad au venit pe Bega să cucerească noi teritorii și au reușit. Poli nu a făcut cel mai bun meci în 16-imile Cupei României la fotbal feminin și a pierdut cu 0-2 (0-0). Golurile victoriei au fost marcate în repriza secundă de Sally Mansour și Eliza Bozian.
Meciul de pe Știința a fost dominat în mare parte de gazdele de la Politehnica, dar ocaziile mari au venit spre sfârșit, când mingea a refuzat să intre în poartă. Era deja 0-2, arădencele jucând mai elaborat mai ales faza defensivă și „mușcând” la puținele ocazii clare care le-au avut.
Politehnica dezamăgește și în Cupă, după ce a făcut-o în câteva jocuri și în campionat și se zbate să prindă locul 6, ultimul care înseamnă play-off și salvarea sezonului. Adus cu surle și trâmbițe, antrenorul Mirel Albon a dezamăgit, mai mult el decât jucătoarele asumându-și unele obiective îndrăznețe, pe care iată că le ratează.
Timișorenii care stau în chirie într-un apartament din oraș beneficiază, ca urmare a nivelului chiriilor…
Aproape 180.000 de arbori și 627 de hectare de zone verzi sunt inventariate în Registrul…
În perioada 3-14 februarie Politehnica va efectua cantonamentul de iarnă în regiunea Antalya, din Turcia.…
Potrivit unui sondaj INSCOP, peste 60% dintre români consideră, în mod greşit, că impozitele pe…
Recent, comunitatea academică și profesională din România a asistat la o recunoaștere de excepție a…
Primăria Timișoara dorește cumpărarea unui teren de peste 600 de metri care este necesar pentru…