Arhiva pentru eticheta: cupa

Eliminate din Cupă la primul joc. Poli pierde duelul de Vest cu Piroș Security Arad

„Leoaicele” din Arad au venit pe Bega să cucerească noi teritorii și au reușit. Poli nu a făcut cel mai bun meci în 16-imile Cupei României la fotbal feminin și a pierdut cu 0-2 (0-0). Golurile victoriei au fost marcate în repriza secundă de Sally Mansour și Eliza Bozian. Meciul de pe Știința a fost

SCM Poli, handbal

Sfârșit de sezon dezamăgitor pentru SCM Poli! Eșec în sferturile Cupei

Nu a fost anul lor. Handbaliștii timișoreni au terminat mai repede un sezon de la care toată lumea avea mai mari pretenții. Un buget bun, o conducere tehnică cu experiență, echipă foarte bună, dar pandemia și multe lucruri de… neînțeles au stricat un sezon ce putea fi istoric. „Politehnica încheie sezonul competițional după înfrangerea în

SCM Poli handbal

Poli a trecut și de Buzăul lui Pero Milosevic, fost antrenor la Timișoara

Două meciuri, două victorii în Cupa României pentru SCM Politehnica, echipă care demonstrează că se simte mult mai bine în competiția KO, decât în campionat. Astăzi a fost 34-29 cu HC Buzău după o primă repriză în care s-a marcat la foc automat (19-16). Adversarii au condus doar în primele 6 minute ale partidei disputate

Cu ochii pe panou! SCM joacă în Cupă

Într-o perioadă în care multe dintre disciplinele sportive au intrat în vacanța de iarnă, baschetul masculin nu lasă nici o săptămână fără meciuri. După ce în ultimele zile s-au jucat meciurile etapei a XI-a din Liga Națională, urmează acum manșa întâi din sferturile de finală ale Cupei României. Adversarul baschetbaliștilor bănățeni în acest ultim tur

Cupa nu mai vine în Timișoara, a fost „deturnată” spre Capitală

Steaua a învins Timișoara Saracens cu 22-19 (13-9 la pauză) în finala Cupei României disputată la Brașov. Bucureștenii obțin primul trofeu intern după o perioada de 10 ani dominată aproape exclusiv de Timișoara și Baia Mare. Ultima câștigătoare a Cupei a fost însă CSM București, echipă desființată în vara acestui an. Meciul a fost foarte

Cu Dunărea Călărași în campionat, cu CSU Pitești în Cupa României

Deținătoarea Cupei României la handbal masculin, SCM Politehnica Timișoara va întâlni o echipă din liga a 2-a și în optimile de finală ale acestei ediții. Violeții vor juca pe terenul celor de la CSU Pitești, ocupanta locului al 3-lea în seria zonală B. Întâlnirea va fi în manșă unică în 8 decembrie. În celelalte meciuri

Aproape, dar totuși departe! Poli pierde dramatic calificarea în barajul pentru grupele EHF

Un duel accesibil la prima vedere, mai ales pentru că handbalul românesc a fost tot timpul superior celui grecesc, dar unul greu pe teren, deoarece între timp diferența s-a mai micșorat. SCM Poli și Olympiacos au oferit două partide, în primul rând spectaculoase, dar și de calitate. Din păcate pentru violeții, grecii au mers mai

Patru echipe la Cupa Timişoara, baschet masculin

După turneu din Ungaria unde a participat şi a luat locul doi, SCM Timişoara va organiza şi ea un „patrulater”. Sunt chemate la competiţia ce va avea loc în weekend trei echipe din ţară. În perioada 20-21 Septembrie, în sala Constantin Jude, se va desfășura Cupa Timişoara, competiție cu caracter amical. Echipele care vor lua

Sport si socializare, la prima editie a Cupei interuniversitare de padel

Se practică doar în Timişoara şi Bucureşti, fiind un sport care i-a „prins” şi pe Messi, Ronaldo, Nadal sau Totti. Este vorba despre padel, pentru care n-ai nevoie decât de o rachetă. În rest, socializezi în timp ce faci mişcare. Studenţii din Timişoara sunt aşteptaţi la un eveniment în premieră.

Cupa Europeana de karate kyokushin la Arad

La Arad are loc sâmbătă, Cupa Europeană – Romanian Open – de karate kyokushin. Competiție se desfășoară pe diferite categorii de vârstă: seniori (peste 19 ani), tineret (17-18 ani) și juniori I (15-16 ani). Probele de concurs sunt Kumite knock down, pe categorii de greutate, conform grilei de concurs, masculin şi feminin, respectiv Kata, masculin

Cupa Giroceana de pescuit

Timişorenii pregătesc undiţele, întind nailonul şi prepară cea mai bună momeală. În zilele de 24 şi 26 august, Complexul Flonta din Giroc va fi gazda primei ediţii a concursului de pescuit la crap Cupa Giroceană.