Gabriel Torje, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara, acum la Dinamo, trece prin momente grele. După o boală cumplită, tatăl său, cel care l-a îndrumat spre fotbal, a decedat.
Gabi Torje a fost învoit, în ultima perioadă de la Dinamo, pentru probleme personale. Înainte de meciul cu FC Botoșani, disputat luni, antrenorul lui Dinamo, Flavius Stoican, a declarat că „are o problemă dureroasă în familie”. Iar cel mai negru scenariu s-a adeverit.
Seara trecută, Gabriel Torje a anunțat că și-a pierdut tatăl. Timişoreanul a publicat o fotografie alături de tatăl său și a scris un mesaj: „Ai fost persoana care m-a dus la fotbal prima oară, care m-ai învățat să alerg pe un teren de fotbal, care m-ai certat atunci când a trebuit, care m-ai felicitat atunci când am meritat. Ai fost și vei rămâne veșnic în inima mea! Drum lin, tată”.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…