Social

S-au bătut, s-au lovit cu maşinile şi s-au bătut din nou! Poveste stranie din ultima noapte

Azi-noapte, în jurul orei 01:45, polițiștii și jandarmii timișoreni au fost sesizați să intervină la o altercație între mai mulți tineri, ce a avut loc în parcarea unei societăți comerciale de pe Calea Circumvalațiunii din Timișoara.

Ulterior, aceștia s-au urcat în autovehicule, iar la intersecția străzilor Circumvalațiunii cu Gheorghe Lazăr, cele două autovehicule au fost implicate într-un accident soldat cu pagube materiale, unde conducătorii auto au continuat altercația.

La fața locului a fost găsit un conducător auto, un bărbat în vârstă de 24 de ani, care a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o valoare de 0,49 mg/l alcool pur în aerul expirat. A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului”. Ceilalţi bătăuşi sunt căutaţi pentru a se stabili exact cum s-au produs evenimentele.

Totodată, polițiștii Secției 4 Timișoara au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „lovire sau alte violențe”, în care se efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii incidentului și pentru luarea măsurilor legale care se impun.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Ovidiu Cuc este noul director al CS Timişul Şag

Începând de marţi, 24 februarie, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara Ovidiu Cuc este noul…

6 ore ago

Transfer pe ultima sută! La Poli vine un… bănățean

Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se…

6 ore ago

Intențiile de dezvoltare pe terenul actualei parcări a CJT din centrul Timișoarei: Clădire cu sală de concerte, cafenea și galerie comercială

Pe terenul actualei parcări a Consiliului Județean Timiș, din centrul Timișoarei, se va ridica o…

7 ore ago

CJ Timiș ”rotește” și optimizează semnificativ banii alocați din împrumutul bancar de 258 de milioane pe care îl are la dispoziție

Consiliul Județean Timiș a aprobat ”rotirea” unor importante fonduri aflate la dispoziția instituției prin intermediul…

10 ore ago

Dominic Fritz răspunde diplomatic propunerii lansate de Simonis pentru preluarea de către județ a patru obiective din Timișoara

Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…

11 ore ago

Peste o sută de câini și pisici, disponibili pentru adopție în cadrul unui Super-Târg la Timişoara

Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…

11 ore ago