CSM Lugoj se impune în prima manșă a optimilor de finală CEV Challenge Cup în fața celor de la Clube Kairos Ponta Delgada, scor 3-0, pe seturi 25-17, 25-21 și 25-15, având în Liza Ruban cea mai bună realizatoare – 18 puncte.
Cu puncte direct din serviciu, cu un blocaj eficient şi atacauri devastatoare, echipa bănăţeană este ca şi calificată în sferturi, după o partidă în care a făcut legea. Deplasarea a fost mult mai grea decât partida în sine, însă lugojencele s-au ridicat la nivelul aşteptărilor şi au reuşit un meci perfect.
Returul acestui joc va avea loc miercuri, 18 ianuarie, de la ora 18,30, în sala I. K. Ghermănescu.
Într-un alt duel portughezo-românesc din Challenge Cup, Porto aînvins Rapid cu 3-2, dar echipa românească poate întoarce scorul în retur.
Tradiție, folclor, autenticitate. Unul din cele mai apreciate festivaluri dedicate tradiției bănățene, și nu numai,…
Primăria Șag îi informează pe locuitorii comunei că impozitele pentru clădiri și terenuri se stabilesc…
Proiectul Primăriei Timișoara de a ridica o parcare multietajată pe terenul din spatele Magazinului Bega…
Astăzi, 14 ianuarie, s-a reluat programul cu publicul la Compartimentul Taxe și Impozite și la…
British Council România, în colaborare cu Universitatea Politehnica din Timișoara, lansează Școala de Design Circular…
La Școala Gimnazială nr. 2 “Nestor Oprean” din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice…