Administratie

Colterm dă mai multă căldură pentru timișoreni. Se închide o casierie

Societatea Colterm a anunțat că va furniza timișorenilor energie termică la o temperatură mai ridicată, având în vedere vremea rece prognozată. De duminică, caloriferele ar trebui să fie mai calde
Colterm a anunțat că, având în vedere prognozata scădere a temperaturilor din perioada următoare, începând de duminică, 5 februarie, va crește parametrii de furnizare a agentului termic.
De asemenea, asigură consumatorii că există destul cărbune pentru a asigura căldura, pentru că aprovizionarea se derulează constant,
”Totodată, mai dorim să îi asigurăm pe abonații noștri că, deși la raportările pe care le transmitem la final de lună stocurile de cărbune par a fi suficiente doar pentru câteva zile de funcționare, aprovizionarea constantă ne permite să funcționăm în parametrii optimi, lucru verificat chiar în perioada precedentă, cu ocazia comunicărilor lunare privind situația stocurilor de combustibil ale companiei”, spun reprezentanții Colterm.
Societatea de termoficare mai anunță abonații că, începând cu data de 1 martie 2023, casieria care funcționează în spațiul din str. Piatra Craiului nr. 3 se închide. În același timp, la sediul din str. Episcop Josef Lonovici nr. 4 (sediul central) se deschide, tot cu data de 1 martie 2023, o a doua casierie, inițiativă care vine în sprijinul clienților, în sensul de a fluidiza afluxul de persoane. Cele două casierii vor funcționa după următorul program: luni – vineri, între orele 08.00 – 15.45; sâmbătă – duminică, închis.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Prefectul Cornelia Micicoi, în control la Spitalul de Psihiatrie din Jebel, în urma unei reclamaţii depuse de un ONG

Prefectul de Timiş, Cornelia Micicoi, s-a deplasat luni, personal, la Spitalul de Psihiatrie din Jebel,…

12 ore ago

Sânnicolau Mare, un oraș modernizat care își afirmă pe zi ce trece identitatea locală

Sânnicolau Mare, cel mai vestic oraș al României, este tot mai des remarcat de vizitatori…

14 ore ago

Doar un sfert dintre români mai au încredere în justiţie. Sondaj INSCOP

Potrivit unui sondaj INSCOP, care a măsurat percepția românilor cu privire la sistemul de justiție,…

16 ore ago

STPT reia licitația pentru asigurarea firobuzelor Bozankaya și oferă o sumă mai mult decât dublă

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) încearcă din nou să găsească o firmă de specialitate,…

17 ore ago

Ambulatorul de Cardiologie al Clinicii ASCAR oferă evaluare completă și îngrijire continuă pentru pacienții cu boli cardiovasculare

Ambulatorul Integrat de Cardiologie ASCAR din cadrul Spitalului Clinic Municipal de Urgență Timișoara oferă consulturi…

17 ore ago