A băut cât a putut în prima zi de Paşte, apoi a vrut să arate abilităţi de mare şofer. Noroc că l-a oprit Poliţia, altfel se putea întâmpla o tragedie.
Duminică, 16 aprilie 2023, în jurul orei 18:15, polițiștii orașului Sânnicolau Mare au oprit pentru control în localitatea Sânpetru Mare din județul Timiș, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 33 de ani.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,30 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea probelor biologice.
A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului.
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…
Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…
Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…
Reli este o femeie puternică și curajoasă. Soție, mamă și învățătoare dedicată, ea a dus…