Primăria Timișoara continuă acțiunea de tăiere a cablurilor aeriene din oraș. Administrația a anunțat că se va trece la eliminarea rețelelor aeriene de comunicații din zona Piața 700.
Miercuri seara a demarat eliminarea cablurilor aeriene ilegale de la intersecția Gh. Dima – Gh. Lazăr, până la Piața Mărăști. Odată finalizat segmentul, se va interveni pe strada Gheorghe Lazăr, până la Circumvalațiunii.
Echipele Societății de Transport Public din Timișoara (STPT) au dus la bun sfârșit lucrările de dezafectare a cablurilor aeriene amplasate ilegal de pe mai multe artere: Calea Aradului, Circumvalațiunii, Calea Sever Bocu (Lipovei), Str. Amurgului, Calea Martirilor, Str. Cluj, Str. Arieș, Str. Paris, Str. Brediceanu, Str. Nemoianu, Bulevardul Regele Mihai I (Republicii/Str. Sf. Ioan).
Acțiunea demarată de către primărie la începutul acestui an va continua, având în vedere ignorarea de către furnizorii de servicii de comunicații electronice, a notificărilor și somațiilor transmise de către primărie cu privire la amplasarea în subteran a rețelelor aeriene ce le aparțin.
În mare, oferta electorală la alegerile prezidenţiale din luna mai este asemănătoare cu cea pentru…
Nu mai puţin de 13 străzi din cartierul Serena 1 din Moşniţa Veche vor fi…
Sărbătorile pascale sunt despre liniște, momente speciale și timp petrecut în familie, iar în această…
SC Horticultura angajează îngrijitori spaţii verzi, având activitatea în special în cele două cimitire pe…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 16.04.2025, unde se vor executa reparaţii…
Consilierii locali au aprobat marți semnarea a două acorduri de colaborare cu cei de la…