Timp liber

Aquarella Restaurant: o incursiune culinară unică în inima Timișoarei

Într-o locație de prestigiu, încadrat în incinta prestigiosului Zet Hotel*****, și-a deschis porțile Aquarella Restaurant – o oază culinară în care design-ul unic, savoarea rafinată și pofta de viață creează un cadru ideal pentru o călătorie experiențială, în care veți descoperi capodoperele culinare ale maestrului bucătar Chef Cesar Alonso Velasquez Baez, originar din Chile.

Abordarea gastronomică vibrantă a lui Chef Cesar este rezultatul unei mixturi armonioase între moștenirea culturală sud-americană, studiile sale la Institutul Culinar Valparaiso și experiența acumulată în restaurante de renume din Spania și România. Cu îndrăzneală inovativă și dragoste pentru artă și călătorii, creațiile sale culinare sunt întotdeauna autentice și originale.

Ca un adevărat artist al gustului, Chef Cesar își propune să reinterpreteze preparatele din galeria internațională a fine dining-ului printr-o abordare personală în meniul fusion pe care îl oferă. Prin combinarea aromei, texturii, culorilor și ingredientelor sale preferate, Chef Cesar creează o paletă savuroasă, oferind iubitorilor de gastronomie un regal de bun gust desăvârșit.

Fie că doriți să explorați preparate culinare unice sau pur și simplu să vă răsfățați simțurile, Aquarella Restaurant promite să vă încânte cu un decor captivant, o ambianță primitoare și o serie de arome și texturi ce definesc arta culinară de cea mai înaltă calitate. Aquarella nu este doar un restaurant – este o declarație de pasiune pentru bucătărie și artă, unde fiecare farfurie este o operă de artă, iar fiecare degustare este o călătorie în lumea gustului.

Urmărește-i pe: Facebook Instagram TikTok
Vezi mai multe fotografii aici: Aquarella Restaurant

Photo credits: UniWorld-Media

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

3 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

3 ore ago

”Centura” ocolitoare a comunei Remetea Mare, drumul de legătură Aeroport – A1, va fi prioritizat la construire

Consiliul Județean Timiș a aprobat luni includerea drumului de legătură dintre Aeroportul Internațional Timișoara și…

4 ore ago

Din nou doliu la UPT! S-a stins un alt legendar conducător al clubului Politehnica

Clubul Politehnica a anunțat că a trecut la cele veșnice prof. univ. dr. ing. Tadeus…

4 ore ago

Carambol pe DN 6 între Becicherecu Mic și Timișoara din cauza unei șoferițe neatente

Un bărbat a ajuns la spital pentru că o femeie nu a fost atentă la…

5 ore ago

“Sete de Carte” revine cu o nouă ediție. Copiii vor primii vouchere pentru achiziția de cărți

Societatea Aquatim, Administrația Bazinală de Apă Banat, Fundația Aquatim și Librăriile Cărturești continuă și în…

6 ore ago