Zilele de Paști au adus o scădere a activității de pe șantierul Centurii Sud. Muncitorii societății care se ocupă de lucrări, românii de la UMB, au fost plecați acasă, dar activitatea nu s-a întrerupt în teren.
Cu toate că echipele antreprenorului de pe șantierul variantei de ocolire Timișoara Sud au fost în perioada de pauză, ca urmare a vacanței de Paște, activitatea a continuat prin prestatorii subcontractați. Săptămâna aceasta, s-a lucrat la montarea panourilor fonoabsorbante și așternerea de mixtură asfaltică. De asemenea, s-a început amenajarea unor căi de acces și a unui sens giratoriu în zona parcului industrial din Freidorf.
De luni, 13 mai, se revine la activitatea ”full time” pe șantier, anunță cei de la Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara.
Așa cum am anunțat deja, Primăria Timișoara depune pentru finanțare europeană un proiect în valoare…
Premierul Ilie Bolojan, totodată preşedinte PNL, a declarat, miercuri, într-un interviu la Digi FM, că…
O nouă grădiniţă urmează să fie construită în localitatea Moşniţa Nouă, aceasta urmând să deservească…
Situația descoperită la căminul de bătrâni de la Lenauheim a făcut Prefectura Timiș să ia…
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș a avut un nou an bun. 2025 a…
Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest (ADR Vest) a publicat în consultare publică Ghidul solicitantului pentru…