Expo Mobila Timișoara se adresează atât celor care doresc să-și achiziționeze piese de mobilier cât și firmelor contractante. Ediția prezentă reunește 20 de companii – producători români din Timișoara și județul Timiș, Arad, Satu Mare, Rădăuți și Alba- Iulia, alături de importatori recunoscuți din domeniu, interesaţi să se promoveze pe piața timișeană și să identifice noi parteneri de afaceri.
Dintre expozanți, 50% sunt clienți fideli ai EXPO MOBILA TIMIȘOARA iar 50% sunt producători de mobilă și artizani în modelarea lemnului, prezenți pentru prima oară.
Vor fi expuse spre vânzare diferite piese de mobilier, multe dintre acestea unicate, de la mobilierul clasic la cel modern, cu accent pe multiplele posibilități de decorare, pe prezentarea și achiziționarea de paturi și saltele cu functionalități mult îmbunătățite pentru a asigura un somn odihnitor cât și o multitudine de modele de canapele în tendințele anului, alături de multe alte produse, cum ar fi: panouri decorative perete, lambriuri de podea, decorațiuni, piese de mobilier cu istorie, piese și obiecte mici de lemn etc.
Totodată, vor fi prezenți cu standuri constructori de case și dezvoltatori imobiliari.
Caracteristicile anului 2024 în materie de mobilier, texturi sau decorațiuni pot fi rezumate în câteva cuvinte: minimalist echilibrat, paletă de culori calde, tehnologii inteligente, textile luxoase și confortabile, legătura cu natura, sustenabilitate, eco-responsabilitate.
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…
Unul din cei mai cunoscuți medici din Timișoara, și nu numai de aici, încă așteaptă…