Timp liber

Whats’up şi alţi artişti cunoscuţi vin în Satul European de Tineret 2024, Jebel

Anul acesta, taxi-ul îl aduce pe Whats’up la Jebel. Mai exact, pe data de 6 iulie, sunteţi invitaţi la concertul organizat de tinerii din Jebel în cadrul programului Jebel-Sat European de Tineret 2024!

Concertul va fi organizat în cadrul Festivalului de Tineret „Active Generation”, finanțat printr-un proiect câștigat de grupul de inițiativă al tinerilor din Jebel.

„Este primul festival de tineret și primul concert de muzică ușoară cu un artist recunoscut internațional din istoria Jebelului!”, spun organizatorii.

2Normal, Astrid Samant, Rania Petricescu, Cristina Groza, DJ Bogdand Sound vor fi ceilalţi artişti care vor face spectaol pe 6 iulie, la Casa Naţională Efta Botoca din Jebel, începând cu ora 20. Intrarea este liberă, iar proiectul este finanţat de CJT.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Marilen Pirtea respinge categoric scenariul demisiei lui Ilie Bolojan. În spatele zvonurile ar sta Olguţa Vasilescu

Preşedintele PNL Timiş, Marilen Pirtea, afirmă că scenariul vehiculat în spaţiul public ultimele zile privind…

5 ore ago

Explozie la Becicherecu Mic. Un minor a ajuns la spital

Marți, în jurul orei 15:35, ISU Timiș a fost solicitat să intervină pentru asigurare măsuri…

8 ore ago

Viceprimarii Timișoarei au explicat locuitorilor din Fabric cum se va face regenerarea zonei. Lucrările vor fi ”fazate”

Reprezentanții Primăriei Timișoara a bifat și întâlnirea cu cetățenii din zona Piața Traian și cele…

11 ore ago

CJ Timiș pregătește ridicarea unui prim adăpost pentru animale, la Grabaț. Nu se va recurge la eutanasiere, dar se va promova adopția/FOTO

Consiliul Județean Timiș pregătește includerea în bugetul pe acest an a sumelor necesare în vederea…

12 ore ago

Primăria Timișoara scoate la licitație 11 spații comerciale din clădiri istorice, cu chiriile de la 5 la 16 euro pe metru pătrat

Primăria Timișoara scoate la licitație 11 spații cu destinație comercială sau de servicii, aflate în…

12 ore ago

UPT Campus Creativ organizează un dialog deschis între Nicu Ștefănuță, vicele Parlamentului European, și Florin Drăgan, rectorul Politehnicii

Dialog pentru viitor. Universitatea Politehnica Timișoara, prin programul UPT Campus Creativ, aduce în fața publicului…

12 ore ago