Economic

CCIA Timiș furnizează cursuri gratuite de dezvoltare a competențelor antreprenoriale și digitale ale angajaților

În perioada viitoare, CCIA Timiș va organiza o serie de cursuri de pregătire profesională gratuite. Acestea acoperă o gamă largă de domenii.

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș în calitate de beneficiar și Camera de Comert și Industrie a Județului Hunedoara partener, implementează, în perioada 01.10.2024 – 31.03.2027, proiectul ”Skills4Future: Dezvoltarea Competențelor Digitale, Durabile și Antreprenoriale în era tehnologiei”, proiect cofinanțat din Fondul Social European Plus prin Programul Educație și Ocupare 2021-2027.

Valoarea nerambursabilă este de 4.963.214,13 lei, din care 4.218.732,01 lei din partea FSE+ și 744.482,12 lei din bugetul național. Scopul proiectului este de a promova învățarea pe tot parcursul vieții și de a oferi oportunități flexibile de actualizare a competențelor și de calificare pentru angajați din Regiunea Vest a României. Prin acest proiect, se urmărește creșterea nivelului de calificare al angajaților, îmbunătățirea competențelor digitale, dezvoltarea abilităților de dezvoltare durabilă și stimularea spiritului antreprenorial în rândul acestora.

Înscrierile se fac prin completarea Formularului de participare individual (Anexa 9) disponibil la adresa:

https://www.cciat.ro/dwldcciat.php?a=XEY1GBZW5QCJHUTPV86F93DR2&b=20250117152559161737120359

După completare, formularul se transmite pe e-mail: vlad.oniga@cciat.ro.

Informații detaliate despre proiect și modalitatea de înscriere sunt disponibile pe site-ul CCIAT la adresa:

https://www.cciat.ro/cciat__Skills4Future__Dezvoltarea_Competentelor_Digitale_Durabile_si_Antreprenoriale_in_era_tehnologiei_ID_311110

Share
Published by
Marcel Hoster
Tags: cciatcursuri

Recent Posts

Riscurile geopolitice analizate într-un seminar științific la Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…

7 ore ago

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

9 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

11 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

12 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

12 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

13 ore ago