Categories: Diverse

Romtelecom lanseaza o soluţie mai buna de votare pentru Eurovision

Compania de telefonie fixă oferă, pentru prima oară, un număr din patru cifre, 1222, pentru cei care vor să voteze în faza naţională a concursului Eurovision. Competiţia va fi difuzată vineri, 31 decembrie 2010, la TVR.

„Romtelecom a îmbunătăţit cu această ocazie capacitatea soluţiei de votare  fiind de până la cinci ori mai mare faţă de versiunile anterioare, ce permite preluarea a aproximativ 150.000 de apeluri simultane pentru procesul de votare”, a declarat Diana Ciobănescu, reprezentantă Romtelecom. Este pentru prima oară când compania oferă un număr de patru cifre pentru astfel de situaţii, în locul numerelor de genul 0900 XXX XXX/0800 XXX XXX. „Prin această capacitate marită Romtelecom doreşte să evite orice problemă care ar putea să apară Din cauza traficului din ajunul Anului Nou”, a mai spus Ciobănescu.

Apelând numărul 1222, clientul poate să voteze direct melodia preferată sau să asculte în detaliu întreaga listă a concurenţilor. Preţul este de 0,55 euro + TVA pe apel.

Share
Published by
Alecsandra Stanici
Tags: concursvot

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

11 minute ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

2 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

3 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

4 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

4 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

4 ore ago