Categories: Sport

Marian Iancu: „Balaj ne-a talharit!”

Marian Iancu a luat foc la finalul meciului, din cauza arbitrajului prestat de Cristi Balaj. Finanţatorul alb-violeţilor a acuzat mai ales neacordarea unei lovituri de pedeapsă la faultul făcut de Iliev asupra lui Curtean, dar a recunoscut că Steaua a fost peste echipa sa.

„Balaj a greşit în trei faze colosale. Poate aude şi domnul Avram lucrurile acestea. În condiţile în care publicul ne-a susţinut frenetic, este păcat că n-am obţinut victoria din cauza lui Balaj, care trebuie să-mi dea explicaţii publice! La cinci metri de o fază clară, nu a dat penalty la duelul dintre Iliev şi Curtean. La faza aceasta ce a fost? Era beat, era drogat? I-a intrat transpiraţia în ochi?”, a tunat Marian Iancu, într-o intervenţie telefonică la GSP TV. Finanţatorul alb-violeţilor e furios pe felul în care „centralul” Cristian Balaj a gestionat acest meci. Întâi, a fost faultul comis de Bicfalvi, în minutul 19, asupra lui Helder, pentru care mijlocaşul stelist a primit doar cartonaş galben. A fost apoi intervenţia lui Iliev la Curtean şi, în final, cotul în gură primit de Alexa de la Ricardo Gomes, ambele nesancţionate de Balaj. „Ce fotbal jucăm noi în România, dacă la o asemenea fază nu se dă penalti? Nu se poate aşa ceva! Este mai mult decât suportabil. Balaj este Einstein în arbitraj. Einsteinul fotbalului românesc ne-a tâlhărit! Nu se poate să nu dai 11 metri. Trebuie să aşteptăm să îi rupă piciorul ca lui Costea? Nu se mai poate. Repet, nu am jucat bine. Ce are acest om cu Timişoara? Balaj nu e în stare să facă un arbitraj bun dacă nu îi sună telefoanele. M-am săturat,. Nu poţi să faci aşa ceva, e fenomen social la Timişoara. La Timişoara nu există decât un fotbal curat. Pe la Timişoara a intrat fotbalul în România. Trebuie să respecte şi să fim respectaţi. Dacă nu o să îi luăm cu furcile şi să le scoatem ochii”, a încheiat, extrem de furios, Iancu.

Share
Published by
Vlad Stoian
Tags: marian iancu

Recent Posts

Dominic Fritz spune că PSD trebuie să se decidă dacă mai vrea la guvernare. Lideul USR afirmă că nu se teme de alegeri anticipate

Președintele USR, Dominic Fritz, susţine că partidul pe care îl conduce nu se teme de…

3 ore ago

Interes ridicat pentru noul parc din zona Bogdaneștilor. Opt firme vor să reamenajeze terenul de 8.000 de metri pătrați

Un număr de opt firme și asocieri de firme doresc să realizeze reamenajarea spațiului din…

3 ore ago

Controale pe şantierele Timişoarei. Poliţiştii locali au aplicat sancţiuni în valoare totală de 152.000 de lei/Foto

Polițiștii locali au aplicat sancțiuni în valoare totală de 152.000 de lei pe șantierele din…

3 ore ago

CCIA Timiș oferă noi oportunități de cooperare România-Israel

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

4 ore ago

Un apartament din Timișoara se vinde, în medie, în 58 de zile. Analiză Imobiliare.ro

Piața imobiliară din Timișoara oferă cel mai rapid timp de vânzare a unui apartament, dintre…

4 ore ago

Drumarii, din nou la lucru. Unele sectoare de drum sunt acoperite de zăpadă/VIDEO

Răcirea vremii din aceste zile a scos din nou drumarii pe șosele pentru a curăța…

5 ore ago