Noul proiect fotbalistic gândit de autorităţile locale şi judeţene începe să cam scârțâie din toate încheieturile. Jucătorii care au mai rămas din defuncta Poli a lui Marian Iancu se antrenează separat de cei de la ACS Recaş, deşi antrenamentele ar fi trebuit făcute împreună chiar de luni.
Mult discutata asociere cu ACS Recaş este încă de actualitate, dar pe adresa clubului care a promovat în eşalonul secund au sosit și alte cereri de asociere.
Ultima este din partea lui CSM Şcolar, prin intermediul lui Cristian Bobar, preşedintele clubului reşiţean. Cum joncţiunea lotului de la ACS Recaş cu echipa care se doreşte a fi noua Poli întârzie, în cazul în care autorităţile locale şi judeţene se răzgândesc în privinţa unei eventuale asocieri, ar exista, astfel, ca soluție, și asocierea cu CSM Şcolar Reşiţa.
Momentan, Ioan Miculaş, finanţatorul lui ACS Recaş, ia în considerare o singură variantă pentru viitorul echipei sale, şi anume punerea la punct a noului proiect fotbalistic, alături de oficialităţile locale şi judeţene, pentru resuscitarea lui Poli.
Dacă Miculaş s-ar răzgândi, situația lui Poli ar fi albastră rău de tot. În acest caz, ar fi epuizate toate variantele de a continua în eşalonul secund, după ce Dan Hotico, finanţatorul lui FC Universitar Maramureş Baia Mare, a bătut palma cu Naţional Sebiş, pentru a evolua mai departe în Liga a II-a. Asta, după ce s-a săturat să aștepte un răspuns din partea timișorenilor, deși a insistat în repetate rânduri pentru o eventuală trecere a echipei din Baia Mare în orașul de pe Bega.
Membrii Consiliului Național al PSD, întruniţi duminică în şedinţă, au decis ca PSD să voteze…
În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…
Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…
SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…
Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…